4x100 Bayrak Yarışında Usain Bolt Yine Farkını Gösterdi.

Dünya Atletizm Şampiyonası - Jamaika 4x100'de yine galip
tarafından Eurosport Türkiye 18/08/2013 tarihinde 16:51'de
Moskova'da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası'nda Jamaika 4x100 bayrak yarışını kazanarak turnuvaya müthiş bir nokta koydu.
Dünya Atletizm Şampiyonası'na müthiş bir finalle nokta konuldu. Jamaika, ABD ve Büyük Britianya arasında geçmesi beklenen 4x100 bayrak yarışında ilk üç beklenildiği gibi oldu. Tabii Usain Bolt yine farkını gösterdi.

Jamaika'nın son yıllardaki 4x100 gediklisi Nesta Carter'la yarışa başlayan Jamaika kadar ABD'de yarışa iyi başladı. Özellikle Rakieem Salaam, kendisiyle aynı sırada koşan Jamaikalı Nickel Ashmeade'e nazaran daha iyi bir zaman yakaladı. Bununla birlikte bayrak değiştirmede ABD'nin kör talihi yine yüzüne gülmedi. Justin Gatlin bayrağı almaya çalışırken Bolt'un kulvarına geçerken, Bolt çok iyi bir tempo yakalayarak farkını ortaya koydu. Justin Gatlin, bayrağı aldıktan sonra kulvarı düzeltti ancak iş içten geçmişti.

37.36 koşan Jamaika altına uzanırken, ABD çizgi ihlali kararı çıkmadığı için 37:66 ile gümüşte kaldı. Büyük Britanya ise 37.80 ile bronz madalyayı kazanmayı başardı. En iyi reaksiyon zamanına sahip olan Kanada ise dördüncülükte kaldı.

Kategori :

Spor Videoları

Etiketler :

 4X100     Bayrak     Yarışı     Usain     Bolt   

Yorumlar