Polise 1 Nisan şakası. 4+4+4 kademeli eğitim protestoları. Ankara

01.04.2012 Protestoculardan polise 1 Nisan şakası. Zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran kanunu ve YGS'yi protesto eden grubun polise yaptığı 1 Nisan şakası hem eylemi izleyenleri hem de polisleri güldürdü.

"Devrimci Liseliler" üyesi bir grup genç, Yüksel Caddesi'nde YGS ve zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanunu protesto etti. "Milli Eğitim Bakanlığı'na yürüyoruz" yazılı döviz açarak taleplerini içeren sloganlar atan gençler, Milli Eğitim Bakanlığı'na yürüyeceklerini söyledi.

Bunun üzerine polis yasa dışı olacağını belirttiği yürüyüşe engel olmak için caddenin çıkışına barikat kurdu. Kendilerine kimsenin engel olamayacağını ifade eden eylemciler, polis barikatını koşarak aşacaklarını belirtti.Sloganlar atarak barikata doğru koşan gençler barikatın önüne geldiklerinde durup "1 Nisan Şakaaa" yazılı dövizi açtı. Eylemcilerin bu hareketi hem barikattaki polisleri hem de eylemi izleyen vatandaşları gülümsetti.

Eylemin ardından grup adına yapılan açıklamada, "İnsanların şakalar yaptığı 1 Nisan'da arkadaşlarımız trajikomik bir sınava girdiler" denilerek YGS protesto edildi.

Bu arada, eylem sırasında kendilerine laf atan gençlerle eylemciler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Laf atan iki genç, polis tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı.

EMNİYET MÜDÜRÜ'NDEN 1 NİSAN ŞAKASI

SİVAS Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, Kızılırmak'a yolcu otobüsü düştüğü anonsu yaptırdı. Olayı telsizden duyan tüm ekipler ve gazeteciler olay yerine gittikleri zaman bunun 1 Nisan şakası olduğunu öğrendi.

Sivas İl Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, Sivas'ta görev yapan polislere ve gazetecilere 1 Nisan şakası yaptı. Seyhan, haber merkezine verdiği talimatla, Kardeşler Mahallesi'nde üniversite TOKİ yolu üzerinde bulunan tarihi Eğri Köprü'den halk otobüsünün Kızılırmak'a uçtuğu şeklinde anons yaptırdı. Anonsu duyan polis müdürleri, ekipleri buraya yönlendirdi. Çok sayıda gazeteci, yerel yayın yapan televizyorların muhabirleri de hızla olay yerine gitti.

Gittiklerinde olay yerinde saüdece balık tutmak için ırmak kenarına gelen balıkçıları gören gazeteci ve polisler, şaşkınlık yaşadı. Balıkçılar da polis ekiplerini görünce, "Bir şey mi oldu?" diye sordu.

İl Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan'ın olay yerine gelmesi ile bunun 1 Nisan şakası olduğu ortaya çıktı. Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, köprü yanında gazeteciler ile hatıra fotoğrafı çektirerek şakayı belgeledi. Müdür Seyhan, "Ekiplerimize de tatbikat olmuş oldu" dedi.

Kategori :

Kamera Şakaları

Etiketler :

 Protestoculardan     Polise     Nisan     Şakası.     Zorunlu     Eğitimi     Kademeli     Olarak   

Yorumlar