Yaralı Leylek Barınağın Maskotu Oldu

İstanbul’da yaralı ve yorgun olduğu için uçamayan leyleğe Sancaktepe Belediyesi sahip çıktı.

Tedavisi süren ‘Nazlı’ leylek, uçacağı günü iple çekiyor.İstanbul’da uçamadığı için vatandaşların dikkatini çeken leyleğe Sancaktepe Belediyesi Veteriner İşleri ekipleri sahip çıktı. Özel bir ekip ile bulunduğu yerden alınan leylek, Sancaktepe Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi’nde tedavi ediliyor.


ET VE TAVUK İLE BESLENİYOR
Kendisi için ayrılan özel bölümde adeta keyif süren leylek her gün et ve tavuk ile besleniyor. Yaraları için merhem sürülen leylek, zaman zaman açık alanda bırakılıyor. Veteriner hekimlerin özel olarak ilgilendiği leylek, iyileşmesinin ardından tekrar doğal hayata salınacak. Uçamadığı ve sürüsünden ayrıldığı için stres yaşadığı tahmin edilen leyleği görevliler elleriyle besliyor. Görevli veteriner hekimler, leyleğe şırınga ile su içiriyor.


“BAKIM MERKEZİNİN MASTOKU OLDU”
Leyleğin tedavi ediliş sürecini anlatan Sancaktepe Belediyesi Veteriner Hekimi Yusuf Demir, “Leyleğin uçamadığını gördük. Bir takım yaraları vardı. Gerekli pansumanı yaptık. Onu çok seviyoruz. Barınağımızın maskotu olmuş durumda. Sağlığına kavuşacağına inanıyoruz. Sağlığına kavuşunca tekrar bırakacağız. Düştükten sonra bir takım yaralar almış. Onun için uçamadığını düşünüyoruz. Şu anda gayet iyi, gıdasını alıyor. Elimizle yediriyoruz. Adını Nazlı koyduk” dedi.

Kategori :

Hayvanlar

Etiketler :

 Leylek     Maskot     Sancaktepe     Yaralı   

Yorumlar