2014 Nissan Qashqai İlk Görüntüler

Nissan Markasının Avrupa’da tasarlanan ilk modeli olacak...
Nissan'ın kompakt SUV modeli olan ve markanın en başarılı modellerinden biri olan Qashqai ilk kez 2007 yılında piyasa çıkmıştı. O zamandan bugüne kadar köklü bir değişiklik yaşamayan Qashqai bu defa yepyeni bir görünüme kavuşuyor.

Nissan Ürün Geliştirme Yöneticisi Andy Palmer yaptığı açıklama ile yeni Qashqai’nin köklü tasarım ve teknolojik değişikliklere uğrayacağını, yeni modelin kesinlikle güncel Qashqai’nin makyajlı versiyonu olmayacağını belirtti.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan X-Trail ile birlikte ilk kez Renault-Nissan ortak ürünü CMF platformunu kullanacak yeni Qashqai, 2013 yılı sonunda piyasada olacak. Markanın Avrupa’da tasarlanan ilk model olacak Qashqai, İngiltere’deki Sunderland fabrikasında üretilecek. Yeni modelde 1.2 lt 114 beygir turbo beslemeli benzinli motor dışında, 110 beygirlik 1.5 dCi ve 130 beygir gücündeki 1.6 lt dCi dizel motorların da kullanılması bekleniyor. Qashqai Türkiye pazarına 2014’ün ilk aylarında ithal edilecek.

2014 yılında satışa sunulacak yeni Qashqai, ilk defa hybrit teknolojisi ile buluşacak.
Andy Palmer, hybrit Qashqai modelinin benzinli ve dizel motorlu modellerden 1 yıl sonra, 2015 yılında Avrupa’da satışa sunulacağını açıkladı. 1.2 litrelik turbo beslemeli motor, üreteceği 113 beygir güç ile hybrit teknolojisini birleştirecek ve 1.6 litrelik benzinli motorun yerini alacak.

Kategori :

Araba Videoları

Etiketler :

 2014     Nissan     Qashqai     Ilk     Görüntüler   

Yorumlar