Siyahi Damat Türk Gelini Baba Evinden Dualarla Alması

Bozüyük’ün tanınmış esnaflarından muhasebeci Ahmet Barış’ın torunu Dilara Barış ile Hollandalı Brandon Ravenberg dünya evine girdi.


Hollandalı olan ve Müslümanlığı seçen Brandon Ravenberg, 10 yıl önce tanıştığı ve yuva kurmaya karar verdiği Bozüyük’ün tanınmış esnaflarından muhasebeci Ahmet Barış’ın torunu Dilara Barış’ı, baba evinden dualarla aldı.Hollanda’da doğup büyüyen ve aynı mahallede yaşayan hava alanında güvenlik görevlisi olan Brandon Ravenberg, 10 yıldır arkadaşlıklarını devam ettiren yaşlı bakım evinde hemşire olarak çalışan Dilara Barış, evlenmeye karar verdi.

Bozüyük ilçesindeki baba evinden davul ve zurna eşliğinde gelini alan Hollandalı damat, Türk usulü kına gecesine katıldı. Kına gecesini kendisini yalnız bırakmayan Hollandalı ailesiyle birlikte merakla izledi. Hollandalı damat davul ve zurna eşliğinde çiftetelli oynadı.

Gelin Dilara Barış, Hollanda’da komşusu olan Ravenberg ile 10 yıldır arkadaşlıklarının devam ettirdiklerini, evlenme kararı aldıklarını söyledi.Damat Ravenberg ise 10 yıldır İslam’ı araştırdığını, arkadaşlarının Müslüman olduğu için bu şekilde İslam dinine geçmeye karar verdiğini söyledi.

Gelinin babası İsmail Barış ise 26 yıldır Hollanda’da yaşadığını ve çocuklarının burada doğduğunu, Türkiye kendisini ve eşinin dönüş yaptığını belirterek, ”Kızım Dilara ile Ravenberg 10 yıldır arkadaşlık yapıyorlardı. Birbirlerini sevdiler, bize de vermek düştü. Damadımızın yabancı olması da bizim için problem değil, o da bizim gibi bir insan. Kendisi de zaten Müslümanlığı seçti ve bizim dinimize katıldı.” dedi.

Kategori :

Amatör Videolar

Etiketler :

 Siyahi     Damat     Türk     Gelini     Baba     Evinden     Dualarla     Alması     Video   

Yorumlar