Rusya'daki 8,2 Büyüklüğündeki Depremin Etkisinin Net Hali

Rusya'da 8,2 büyüklüğünde deprem
Rusya'nın doğusundaki Ohotsk Denizi’nde meydana gelen 8.2 büyüklüğündeki deprem hemen hemen tüm Asya kıtasını salladı.


Deniz tabanının 600 kilometre altında gerçekleşen deprem, merkez üssüne 7 bin kilometre uzaklıktaki Moskova’da dahi hissedildi.

Rusya’nın Pasifik Okyanusu kıyılarındaki Sahalin adası açıklarındaki deprem, TSİ 08.45’te meydana geldi.
Rus yetkililer şiddetli depremin denizde meydana gelmesi ve yoğun yerleşim birimlerinden uzak olması nedeniyle şu ana kadar can kaybı kaydedilmediğini söyledi. Depremin en şiddetli hissedildiği yerleşim birimi ise Sahalin adası ve Kamçatka yarımadasındaki Petropavlovsk şehri olarak açıklandı.

Şiddetli depremin can kaybına yol açmamasına rağmen, Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından yine de nihai durum raporu vermek için erken olduğu belirtildi.

Ohotsk Denizi’ne kıyı bölgelerde verilen tsunami alarmı kısa süre içinde kaldırıldı.

MOSKOVA BİLE HİSSETTİ

Deprem 7 bin kilometre uzaklıktaki başkent Moskova'da da hissedildi. Ohotsk Denizi’ndeki şiddetli deprem açıklanmadan önce Moskova’da hafif bir deprem yaşandığı duyuruldu. Resmi haber ajansı RİA, Moskova’nın güney ve güneydoğu bölgelerinde hissedilen sarsıntının büyüklüğünü 1.5 olarak bildirdi. Ancak kısa bir süre sonra düzeltme yayınladı. Söz konusu sarsıntının, Ohotsk Denizi’ndeki büyük depremin Asya kıtasına yansıyan dalgaları olduğu belirtildi.

Kategori :

Amatör Videolar

Etiketler :

 Rusya     Deprem     Haber Videoları     Haberler     Amatör Videolar   

Yorumlar