Baskına Gelen PKK'lılar Bozguna Uğradı Güzelkonak Jandarma Karakol

14 Eylül'de yapılan saldırı görüntüleri bir video paylaşım sitesinde yayınlandı. 14 Eylül gerçekleşen saldırı Şemdinli ve Yüksekova Karayolunun 20. kilometresinde mesafede bulunan Güzelkonak Jandarma Karakol Komutanlığı'nın önüne bir kamyonetle gelen teröristler tarafından düzenlenmişti. Karakolda görevli askerlerin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, kamyonetin kasasında bulunan çok sayıda terörist öldürüldü.
OLAY NASIL GERÇEKLEŞMİŞTİ?
Hakkari Valiliği'nden saldırı olduğu gün yapılan yazılı açıklamada şöyle denilmişti: Bir grup terörist tarafından saat 15.00 sıralarında Güzelkonak ve Şapatan Jandarma karakolları ile Durak Piyade Hudut Bölük Komutanlığı'na uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla eş zamanlı taciz ateşinde bulundu.

Taciz ateşi devam ettiği sırada, Şemdinli-Yüksekova karayolundaki Güzelkonak Jandarma Karakol Komutanlığı'na bir kamyonet ile gelen teröristlerin karakola saldırı girişiminde bulundu. Bununla eş zamanlı olarak çevreden karakola yoğun ateş açılmış, çıkan çatışmada ilk tespitlere göre 10 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Kaçan bazı teröristlerin takibine ve arazi tarama faaliyetlerine devam edilmektedir. Çatışmalar sırasında 6 askerimiz hafif şekilde yaralanmıştır.'' Açıklamada, saldırının ardından bölgeye kobra helikopterleri sevk edildiği ve bir özel kuvvet taburu ile bir jandarma özel harekat bölüğünün havadan karakola indirildiği ifade edildi.

Kategori :

Amatör Videolar

Etiketler :

 Baskına     Gelen Pkk'lılar     Bozguna     Uğradı     Güzelkonak     Jandarma     Karakol   

Yorumlar