Mersin Mobese Trafik Kazaları

Meydana gelen bazı trafik kazaları MOBESE’ye yansıdı. Emniyet birimleri, Kurban Bayramı öncesi sürücülere uyarıda bulundu.

Mersin Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı tatili süresince ve sonrasında karayolları trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik birtakım tedbirler aldı. Bu doğrultuda şehir içi ve şehirlerarası karayollarında hız başta olmak üzere diğer trafik kural ihlallerini en az seviyelere indirilmesini sağlayan Kent Güvenliği Yönetim Sistemleri (KGYS) ile Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) bayram tatili süresince aktif olarak kullanılacak. Yapılan açıklamada, "Bugüne kadar meydana gelen trafik kazalarında araç sürücülerinin şehir içi ve şehirlerarası yollarda ve bağlantılarda hız limitlerine uymama, hatalı sollama, trafik ikaz işaretlerine riayet etmeme, alkollü iken araç kullanma ve emniyet kemeri kullanmama gibi kuralları ihlal neticesinde kazalara sebebiyet verdikleri bilinmektedir" ifadeleri kullanıldı. Emniyet yetkilileri özellikle bayram tatili süresince vatandaşları daha dikkatli olmaya çağırarak, "Başta hız ihlali olmak üzere yakın takip, fazla yolcu, uykusuz ve yorgun araç kullanmamaları, trafik kural ihlallerinde kaçınmalarını, her bir trafik kuralının en az bir hayat kadar değerli olduğunun bilinci içerisinde sevdikleriyle kazasız, sağlıklı ve iyi bayramlar geçirmelerini diliyoruz" denildi.

Dikkatsizsürücü 3 araca böyle çarptı

Edinilen bilgiye göre, Antalya istikametinden Manavgat istikametine seyir halindeki Öznur Çavdar idaresindeki 07 LFM 26 Plakalı otomobil, Kumköy kavşağında kırmızı ışık ihlali yaparak geçince Kumköye gitmekte olan Ercan Öz idaresindeki 07 JA 493 plakalı otomobile, ardından Ramazan Nalbant’ın kullandığı 07 LAS 19 Plakalı otomobile ve Arif Aktürk’ün kullandığı 07 SK 316 plakalı otomobile çarptı. Zincirleme kazada 07 LAS 19 Plakalı otomobilde bulunan Şaheste Nalbant yaralanarak Manavgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Manavgat ilçesinde meydana gelen ikinci kazada ise bir kişi hayatını kaybetti. Kaza 06.00 sıralarında Manavgat’a 7 kilometre mesafede Kömürcüler Köprüsünde meydana geldi. Antalya istikametinden Manavgat istikametine seyir halindeki Murat Erdemir’in kullandığı 06 DTA 98 plakalı otomobil Kömürcüler Köprüsüne geldiğinde önünde gitmekte olan Adem Coşkun’un kullandığı 07 JA 314 plakalı motosiklete arkadan çarptı. Kazada ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan motosiklet sürücüsü Adem Coşkun yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kategori :

Kaza

Etiketler :

 Mersin     Mobese     Trafik     Kazaları     Araba     I   

Yorumlar