İzmirde Patlama! İzmir'de Adliye Önünde Patlama Anı Son Dakika İlk Görüntüler 05.01.2017

İzmirde Patlama! İzmir'de Adliye Önünde Patlama Anı Son Dakika İlk Görüntüler 05.01.2017 ,İzmir Bayraklı'daki adliyenin C kapısının önünde bir bombalı araç patlatıldı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. DHA'nın geçtiği habere göre ilk belirlemelere göre 3 kişi yaralandı.

DHA İzmir muhabiri Taylan Yıldırım'ın verdiği bilgilere göre adliye binasının hemen girişinde bomba yüklü bir araç patladı. Hakim ve savcıların otoparkının giriş bölümünde meydana gelen patlamada çok sayıda kişi yaralandı. Can kaybı olup olmadığına yönelik hüzen bir bilgi yok. Patlamada ilk belirlemelere göre 3 kişi yaralandı.

Çatışma çıktı

Patlamanın ardından polis iki teröristle çatışmaya girdi. Bir teröristin olay yerinde cansız yattığı teröristin üzerinde ikinci bir bomba olması ihtimali üzerine çevredeki insanların uzaklaştırıldığı bildiriliyor. Diğer teröristle ise çatışmanın sürdüğü belirtiliyor.

CNN TÜRK'e konuşan bir görgü tanığı da, emniyet güçlerinin canlı bombaya ateş ettiğini söyledi.

"Avukatlar da o kapıyı kullanıyor"

İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan'ın CNN TÜRK canlı yayınında verdiği bilgilere göre patlamanın olduğu kapı sadece hakim ve savcıların geçtiği bir kapı değil vatandaşların ve avukatların da giriş çıkış yaptıkğı bir nokta. Adliye içinde de bir koşuşturmacanın olduğu söyleyen baro Başkanı, "adliye içerisindekiler güvenli bir bölgeye alınıyor" dedi.

Siyah montlu, beyaz bereli

AA'nin haberine göre Manas Bulvarı Salhane dere kenarında inceleme yapan polis ekipleri,bölgeye trafik akışını kesti. Giriş ve çıkışları kontrol altına alan polis, siyah montlu, beyaz bereli ve 1,65-1,70 metre boyundaki bir şüpheliyle ilgili çalışma başlattı. Bu arada, patlamanın yaşandığı yerin yakınında şüpheli bir paketin daha olduğu öğrenildi.

Kategori :

Haber Videoları

Etiketler :

Yorumlar